Λεβάντε

Ισόπαλη για δεύτερη σερί αγωνιστική αναδείχθηκε η Λεβάντε αυτή τη φορά στην έδρα της Έλτσε με 1-1. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την απάντηση, με τον Μοράλες να σκοράρει στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης. Αδικημένοι από το τελικό σκορ αισθάνονται στο «στρατόπεδο» της Λεβάντε με τον Λόπεζ να δηλώνει πως η ομάδα του άξιζε περισσότερα καθώς ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο.

Εκτός παραμένουν οι Μπάρντχι (μέσος), Σολδάδο (επιθετικός), Καμπάνια (μέσος) και Ντε Φρούτος (επιθετικός).

Θέλτα

Σε άσχημη αγωνιστική και ψυχολογική κατάσταση συνεχίζει να βρίσκεται η Θέλτα η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 2-1, από την Κάντιθ. Τραγική εμφάνιση στο πρώτο μέρος για τους γηπεδούχους που βρέθηκαν με δύο τέρματα στην ανάπαυλα, έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο όμως το γκολ του Μίνα στο 64ο λεπτό δεν στάθηκε αρκετό. Κάναμε πολλά λάθη που εν τέλει τα πληρώσαμε είπε στην συνέντευξη ο Κουντέτ που καλείται να αλλάξει το κλίμα στην ομάδα.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.