Λεβάντε

Τρίτη σερί ήττα για τη Λεβάντε στο πρωτάθλημα που δείχνει οτι παραπαίει. Την προηγούμενη αγωνιστική δοκιμάστηκε στο «Σαν Μαμές», ήταν κατώτερη της Μπιλμπάο και δίκαια ηττήθηκε με 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν τις κλασικές ευκαιρίες για να ανοίξουν πρώτοι το σκορ και τελικά το πέτυχαν στο 68' με τον Μπερενγκέρ , ενώ έντεκα λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του 90λεπτου κλείδωσαν το ματς.Δράστης ο Ινάκι Γουίλιαμς με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από γύρισμα του Μορσίγιο, με τον φορ των ερυθρόλευκων να διαμορφώνει το τελικό 2-0. Η Λεβάντε είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ενώ δεν έχει σκοράρει καν στα τρία τελευταία παιχνίδια απο τα οποία δεν πήρε ούτε ένα βαθμό.

«Κομπλέ» η αποστολή.

Bet Info - Λεβάντε

Τρία σερί ματς δίχως βαθμό και γκολ!

Θέλτα

Ομάδα... καρμπόν με τη Λεβάντε η Θέλτα! Τρείς σερί ήττες στη La Liga και μάλιστα δίχως να πετύχει γκολ! Πρόσφατα είδε την Ατλέτικο να περνά σαν σίφουνας απο την έδρα της με 2-0 σε μια κάκιστη μέρα της ομάδας του Βίγκο. Το πρώτο γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης πέτυχε ο Σουάρες στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Ατλέτικο πέτυχε το δεύτερο της γκολ στο 90+5'. Ο Καράσκο πήρε το ριμπάουντ, αφού νωρίτερα ο Ζοάο Φέλιξ είχε σημαδεύσει το δοκάρι και διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Με πέντε βαθμούς είναι τρίτη απο το τέλος ενώ έχει μόλις τρία γκολ ενεργητικό διαθέτοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.