Λεβάντε

Ενώ το πάλεψε πολύ, ένα γκολ του Μέσι ήταν αρκετό για να της στερήσει ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα στο Κάμπ Νόου. Οι Μπλαουγκράνα επιβεβαίωσαν για ένα ακόμα παιχνίδι τη δυσκολία που έχουν φέτος στο σκοράρισμα. Εκτός αυτού, οι αδυναμίες στην άμυνα είναι φανερές, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να τις εκμεταλλευτεί η Λεβάντε. Τελικά, στο 76' ο Μέσι έλυσε τον γόρδιο δεσμό ενώ η  Λεβάντε από μεριά της είχε τις ευκαιρίες της για να σημειώσει κάποιο τέρμα και στα δύο ημίχρονα. Ειδικότερα, μετά το τέρμα των καταλανών, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και άγχωσαν την αντίπαλό τους, χωρίς να βρουν το δρόμο προς την ισοφάριση.

Εκτός ο χαφ Καμπάνια.

Bet Info - Λεβάντε

9/10 under 2.5 στο πρωτάθλημα.

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Γκέλα... ολκής για τη Σοσιεδάδ που αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Εϊμπάρ εντός έδρας και έχασε μεγάλη ευκαιρία για σπουδαία βαθμολογική ανάσα απο τη στιγμή που η Ρεάλ της έκανε μάλιστα... δώρο. Η Σοσιεδάδ μπήκε πιο δυναμικά στην αναμέτρηση και πήρε από νωρίς τα ηνία ώστε να πάρει τη νίκη και να ανέβει και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας και στο 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την επιθετική τους δύναμη και άνοιξαν το σκορ με τον Μπαρενετσέα. Μάλιστα, η Σοσιεδάδ προσπάθησε περισσότερο να διατηρείσει αυτό το 1-0, παρά να βρει ένα δεύτερο τέρμα. Στο 66ο λεπτό, ο νεοεισελθών στον αγωνιστικό χώρο, Σέρτζι Ενρίχ κατάφερε να βρει το πολυπόθητο γκολ και να φέρει το ματς στα ίσια σε ένα κρίσιμο σημείο του ματς. Τελικά, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με αποτέλεσμα η Σοσιεδάδ να μην εκμεταλλεύεται το δώρο της Ρεάλ Μαδρίτης και αυτή την στιγμή είναι ισόβαθμες στην πρώτη θέση με 26 βαθμούς.