Λεβάντε

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε μόνο η Λεβάντε, από την έδρα της Κάντιθ με το ματς να λήγει 1-1. Άξιζαν σίγουρα τη νίκη οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι προηγήθηκαν με ένα καταπληκτικό γκολ του Μοράλες στο 39ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα δεν σταμάτησαν να πιέζουν τον αντίπαλο ψάχνοντας το δεύτερο τέρμα. Το σκορ ωστόσο στην αναμέτρηση καθόρισε ο Εσπίνο έπειτα από φάση διαρκείας στο 97ο λεπτό αφήνοντας μία «πικρή» γεύση στην ομάδα του Λόπεθ.

Εκτός οι σημαντικοί Ποστίγκο (στόπερ), Γκόμεζ (επιθετικός) και Σολδάδο (επιθετικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Μπλέσα Άλεξ (μέσος).

Ρεάλ Μαδρίτης

Εκκωφαντική εμφάνιση από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην επιστροφή του Αντσελότι στον πάγκο της ομάδας με την «βασίλισσα» να νικάει με 4-1 στην έδρα της Αλαβές. Καταπληκτικό δεύτερο μέρος πραγματοποίησαν οι φιλοξενούμενοι με τους  Μπενζεμά, Φερνάντεζ και Βινίσιους να σκοράρουν και τον Αζάρ να μοιράζει δύο ασίστ. Στα καλά νέα, ο Μπενζεμά ανανέωσε με την ομάδα μέχρι το 2023.

Σίγουρα εκτός οι Θεμπάγιος (μέσος), Ντίαζ (επιθετικός), Κρος (μέσος), Μαρσέλο (μπακ), Μεντί (μπακ) και Μόντριτς (μέσος).