Λεβάντε

Δεν κατάφερε για ακόμα ένα ματς να πάρει νίκη η Λεβάντε η οποία ηττήθηκε με 1-0, στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν στην αναμέτρηση δίχως όμως να είναι ιδιαίτερα εύστοχοι στην τελική προσπάθεια, με το σκορ να καθορίζεται στο 42ο λεπτό. Στα μεταγραφικά, η ομάδα του Λόπεθ ενισχύθηκε με την απόκτηση του πολύπειρου Μουστάφι (αμυντικός).

Εκτός οι σημαντικοί Ντε Φρούτος (μέσος), Μπάρντι (μέσος) και Σολδάδο (επιθετικός). Αμφίβολοι οι Ποστίγκο (αμυντικός) και Γκόμεζ (επιθετικός) που ωστόσο αναμένεται να βρίσκονται κανονικά στην αποστολή.

Ράγιο Βαγιεκάνο

Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Ράγιο Βαγιεκάνο νικώντας με 4-0, εντός έδρας την Γρανάδα. Μπήκε με το μαχαίρι στα δόντια από τα πρώτα λεπτά σκοράροντας τρία τέρματα στο πρώτο μέρος, με τους Γκαρσία, Τρέχο και Ντεκά. Στο δεύτερο μέρος, συνέχισε την υψηλή πίεση με τον Κομεσάνα να διαμορφώνει το τελικό σκορ σε ένα ευχάριστο βράδυ. Στα των μεταγραφών, η αρμάδα του Ιραόλα ανακοίνωσε τους Φαλκάο (επιθετικός) και Μάρας (αμυντικός).

Δεν είναι έτοιμος για να αγωνιστεί ο Ρανταμέλ Φαλκάο (επιθετικός).