Λεβάντε

Δεύτερη σερί ήττα εκτός έδρας για τη Λεβάντε, καθώς ηττήθηκε με 2-0. Παρέμεινε στην 9η θέση η Λεβάντε, που φαίνεται πάντως να έχει ξεμπερδέψει με την υπόθεση παραμονή. «Αθόρυβα» και με λιγοστές φάσεις κύλησε το πρώτο 45λεπτο του παιχνιδιού, με τη Λεβάντε μάλιστα να έχει δύο καλές ευκαιρίες με τον Ντε Φρούτος για να ανοίξει το σκορ. Το γκολ τελικά ήρθε με μία έμπνευση του Φεκίρ… Ο Γάλλος μέσος με ένα πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και έγραψε το 1-0 στο 70ο λεπτο! Πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο δεύτερο γκολ με τον Χουάνμι να πλασάρει σε κενή εστία μετά την κακή επέμβαση του Αϊτόρ, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-0.

Τραυματίες οι χαφ Βούκσεβιτς, Μελέρο, Μιραμόν, Καμπάνια.

Bet Info - Λεβάντε

Πέντε σερί under 2.5 προσφάτως.

Ουέσκα

Η Ουέσκα δεν επικράτησε ούτε για την 28η αγωνιστική της Primera Division και παρέμεινε «κολλημένη» στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και με διαφορά μάλιστα από τις θέσεις παραμονής και την Ελτσε. Νέα αποτυχία λοιπόν μετά και το ισόπαλο 0-0 που παραχώρησε στην Οσασούνα. Η Ουέσκα πάντως, προσπάθησε, ήταν καλύτερη και άγγιξε το γκολ σε δοκάρι του Βαβρό και στο φινάλε σε σουτ του Εσκρίστε που πέρασε άουτ σε κενή εστία.

Εκτός ο κίπερ Βαλέρα, ο αμυντικός Σίλβα και ο φορ Οντιβέρος.