Λεβάντε

Έμεινε για ακόμα μία αγωνιστική χωρίς νίκη η Λεβάντε η οποία αναδείχθηκε αυτή τη φορά ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Αλαβές. Σε ένα μοιρασμένο πρώτο μέρος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό. Ωστόσο, έπειτα από δώδεκα λεπτά είχε καταφέρει να ανατρέψει το εις βάρος τη σκορ με τον Μοράλες να «χτυπάει» δις. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση την οποία και βρήκαν στο 87ο λεπτό. Στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Λόπεθ με ρεκόρ 40-50 και 39 βαθμούς.

Εκτός οι Ραντόγια (αμυντικός), Καμπάνια (μέσος) και Βούξεβιτς (μέσος). Αμφίβολος ο Ποστίγκο (αμυντικός).

Μπαρτσελόνα

Δεν εντυπωσίασε με την εμφάνιση της η Μπαρτσελόνα η οποία αναδείχθηκε εντός έδρας ισόπαλη, στο ντέρμπι απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης με 0-0. Ελάχιστα πράγματα από τις δύο ομάδες με τον Μέσι να χάνει τεράστια ευκαιρία στο πρώτο μέρος όταν και πέρασε ολόκληρη την αντίπαλη άμυνα βρίσκοντας όμως «ετοιμοπόλεμο» τον Όμπλακ. Απομακρύνεται το πρωτάθλημα για την ομάδα του Κούμαν που πλέον πέρα από νίκες χρειάζεται και ταυτόχρονα να χάσουν έστω ένα ματς η Ατλέτικο και η Ρεάλ Μαδρίτης.

Εκτός οι σημαντικοί Μπουσκέτς (μέσος), Κουτίνιο (μέσος) και Φατί (επιθετικός).