Λεβάντε

Έμεινε για έβδομο ματς χωρίς νίκη η Λεβάντε η οποία ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Χετάφε. Αν και είχαν την κατοχή, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να είναι καλοί στην τελική προσπάθεια. Το μόνο που κατάφεραν ήταν στη μοναδική τους τελική στο τέρμα να σκοράρουν, ισοφαρίζοντας προσωρινά με τον Μελέρο στο 30ο λεπτό. Στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Λόπεζ με ρεκόρ 44-55 και 40 βαθμούς.

Εκτός οι Ποστίγκο (αμυντικός), Ραντόγια (αμυντικός) και Βούξεβιτς (μέσος).

Κάδιθ

Δεύτερη σερί ήττα για την Κάντιθ, αυτή τη φορά εντός έδρας με 3-1 απέναντι στην Έλτσε. Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 15ο λεπτό με τον Μάρι, δεν έδειξαν την ίδια εικόνα στο δεύτερο μέρος όπου και δέχθηκαν τρία τέρματα. Η ομάδα του Κερβέρα βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-56 και 43 βαθμούς.

Εκτός οι Ακάπο (αμυντικός), Άλεξ (μέσος), Κάλα (αμυντικός), Κεζάντα (αμυντικός) και Σάντσεζ (μέσος).