Λεβάντε

Απο τρείς σερί ισοπαλίες και τρείς ήττες πρίν, η Λεβάντε δείχνει να μη πατά καλά στα πόδια της. Η Λεβάντε είχε πολλές ευκαιρίες αγγίζοντας τις 20 αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει και έμεινε στο 1-1 με την Αλαβές. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό για την Αλαβές ο Λούκας Πέρεθ. Στο 34΄ ωστόσο η ομάδα από τη Βιτόρια έμεινε με 10 παίκτες εξαιτίας σε δύο κίτρινες κάρτες (24΄, 34΄) του Έντγκαρ Μέντες. Η ισοφάριση για τη Λεβάντε ήρθε στο 51ο λεπτό με τον Μοράλες να επωφελείται απο μια κόντρα στην περιοχή, να παίρνει τη μπάλα και να σκοράρει για το 1-1, το οποίο έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Eκτός ο χαφ Μπάρντι.

Bet Info - Λεβάντε

Πέντε σερί under 2.5.

Έλτσε

Στους 11 βαθμούς η Έλτσε, με μόλις 2 ήττες και με δύο ματς λιγότερα στο πρωτάθλημα, αναδείχτηκε ισόπαλη με 1-1 στο πρόσφατο ματς με τη Θέλτα (1-1).Σε προσπάθεια του Λούκας Μπογέ, ο Μάγιο έκανε χέρι και ο Τσάβες άνοιξε το σκορ με πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό.Η Θέλτα απάντησε με σουτ του Μίνα στο 41ο λεπτό, όμως, η ουσία είναι ότι δεν έχασε για ακόμα ένα παιχνίδι, βρισκόμενη στο -3 απο την έκτη θέση.

Eκτός ο αμυντικός Κονέ και ο φορ Ρινγκόνι.