Λεβάντε

Πέμπτο σερί ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λεβάντε, όλα με το ίδιο σκορ (1-1), αυτή τη φορά κόντρα στη Βαγιαδολίδ. Δεν δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση, έχει ανάγκη τη βελτίωση σε όλους τους τομείς του γηπέδου. Πέραν ενός σουτ του Σέρτζι Γκουαρδιόλα, το α’ ημίχρονο δεν επεφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις. Στο 56ο λεπτό, όμως, ο Μάρκος ντε Σόουζα άνοιξε το σκορ με υπέροχη προσπάθεια για τους γηπεδούχους. ΗΛεβάντε κέρδισε πέναλτι στο 82′ και ένα λεπτό αργότερα ο Χοσέ Καμπάνια ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Δύσκολα οι χαφ Καμπάνια και Μπάρντι.

Bet Info - Λεβάντε

Aπο οκτώ σερί under 2.5.

Χετάφε

Νέα ισοπαλία για την Χετάφε, 3η στις τελευταίες 4 αγωνιστικές με το εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Μπιλμπάο να είναι κατά γενική ομολογία ένα αποτέλεσμα που δεν αδικεί καμία εκ των δύο ομάδων. Τα Λιοντάρια του Γαΐθκα Γαριτάνο, προηγήθηκαν πολύ νωρίς (9') με κεφαλιά του Ασιέρ Βιγιαλίμπρε μετά από κόρνερ του Άλεξ Μπερενγκέρ. Οι Μαδριλένοι, οι οποίοι μετά την σπουδαία νίκη επί της Μπαρτσελόνα έχουν δείξει μια ξεκάθαρη πτώση, είχαν δοκάρι με τον Μάουρο Αραμπάρι και κατάφεραν εντέλει να ισοφαρίσουν με συρτό, δυνατό σουτ του Άνχελ (75').