Λεβάντε

Η αδιάφορη Λεβάντε πήρε τεραστιο διπλό στην εδρα της Θέλτα την προηγούμενη αγωνιστική. Μέχρι το 28', η πάντα επικίνδυνη Λεβάντε είχε σκοράρει δύο φορές κόντρα στους «Γαλιθιανους» που έπαιζαν την κατηγορία. Πρίν το φινάλε του πρώτου μέρους όμως η αποφασιστική Θέλτα το έφερε στα ίσια. Με την έναρξη του δευτέρου, στο 52' η Λεβάντε πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ και επτά λεπτά μετά έμεινε με παίκτη λιγότερο. H 12 θέση της κάνει, αδιάφορη και σε αυτό το παιχνίδι.

Τιμωρημένος ο αμυντικός Χόρχε Μιραμόν.

Bet Info - Λεβάντε

3/4 goal/goal για τη Λεβάντε προσφάτως.

Χετάφε

Χωρίς νίκη στα πέντε τελευταία η Χετάφε, ακόμα μια οδυνηρή ήττα αυτη τη φορά με 2-0 εντός έδρας απο την Ατλέτικο. Καλύτερη και πιο αποφασιστική στο πρώτο μέρος, αφού δεν τα έβαζε, τα δέχθηκε στην επανάληψη. Βρίσκεται στην 7η θέση, μόλις στο +1 από τη Βαλένθια και τη Γρανάδα και στο +3 από την Μπιλμπάο. Θεωρητικά στις περισσότερες ισοβαθμίες που μπορεί να προκύψουν, η Χετάφε υπερτερεί αλλά θεωρητικά κερδίζει και αδιαφορεί για τα υπόλοιπα ματς.

Τιμωρημένοι οι αμυντικοί Νιόμ και Ετσέιτα.