Λεβάντε

Σε ένα ανεπανάληπτο παιχνίδι, η Λεβάντε γνώρισε την ήττα με 1-0 εντός έδρας απο την Οσασούνα, έδειξε όμως τρομερή αστοχία στην τελική προσπάθεια. Η Λεβάντε είχε πολύ περισσότερες ευκαιρίες να φτάσει στο γκολ, αλλά βρήκε απέναντί της έναν εξαιρετικό Σέρχιο Ερέρα. Η νίκη είναι τεράστιας σημασίας για την Οσασούνα - σκόρερ ο Μπούντιμιρ στο 74' (είχε μπει ως αλλαγή 3 λεπτά νωρίτερα) για τους νικητές, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι πέντε λεπτά αργότερα (79') με τον Μοράλες.

Εκτός οι χαφ Καμπάνια και Βούκσεβιτς, εξαιρετικά αμφίβολος ο φορ Ρότζερ.

Bet Info - Λεβάντε

3/4 under πρόσφατα.

Ατλέτικο Μαδριτης

Μεγάλο διπλό έστω και δύσκολα στην έδρα της Γρανάδα με 2-1 για την Ατλέτικο που έκανε ένα ακόμα βήμα προς τον τίτλο. Την ώρα που ο Σουάρες σπαταλούσε ευκαιρίες (20’, 30’) και είχε και δοκάρι (47’), ο Μάρκος Γιορέντε βγήκε μπροστά. Με υπέροχο αριστερό σουτ έκανε το 0-1 (64’), ενώ είχε απάντηση ακόμα κι όταν η Γρανάδα έκανε άμεσα το 1-1 δύο λεπτά αργότερα με τον Ερέρα. O Γιορέντε βρήκε τον Κορέα, ο οποίος με την βοήθεια της τύχης και μία κόντρα έκανε το 1-2 (77’), υπογράφοντας μία ακόμα οριακή απόδραση των «ροχιμπλάνκος» που αντέδρασαν άμεσα μετά την γκέλα της Δευτέρας απέναντι στην Θέλτα.