Λεβάντε

Μια εκπληκτική Λεβάντε έφυγε με τρομερό διπλό απο την έδρα της Ατλέτικο (0-2). Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα από νωρίς με τον Χοσέ Μοράλες (30’), όταν το σουτ του αρχηγό της Λεβάντε κόντραρε στα σώματα των αμυντικών της Ατλέτικο και κατέληξε στα δίχτυα του Όμπλακ. Όπως ήταν αναμενόμενο το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε πίεσε για να πετύχει την ανατροπή, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι. O Χόρχε ντε Φρούτος εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ο τερματοφύλακας των «ροχιμπλάνκος» ανέβηκε στην αντίπαλη περιοχή για να πιέσει και αυτός, σκοράροντας σε κενή εστία στις καθυστερήσεις και διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Εκτός οι χαφ Καμπάνια και Ραντόγια.

Bet Info - Λεβάντε

Απο τέσσερα σερί under η Λεβάντε.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ σε ένα άκρως ισορροπημένο παιχνίδι και «κόλλησε» στο 1-1. Παρότι το μυαλό της το έχει -και φέτος- στο Κύπελλο, η Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν «αφήνει» το πρωτάθλημα, και ας βρίσκεται, αδιάφορη, στη μέση της βαθμολογίας. Η σκληροτράχηλη ομάδα του Μαρθελίνο Γαρθία Τοράλ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Βιγιαρεάλ στη Βασκονία, αλλά «επέστρεψε» και με το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16ο λεπτό με τον Ζεράρ Μορένο, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 44' με γκολ του Μπερενγκέρ.