Λεβάντε

Παρόλο που ο αντίπαλος έπαιζε με δέκα παίκτες, η Λεβάντε με κάκιστη νοοτροπία εντός αγωνιστικού χώρου δεν πήρε ούτε τώρα το τρίποντο και περιορίστηκε στο εντός 1-1 με τη Γρανάδα. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Γρανάδα και κατάφερε να προηγηθεί στο 8ο λεπτό με τον Ντάρβιν Ματσίς να φεύγει μόνος του στην αντεπίθεση και να σκοράρει από ασίστ του Μαξίμ Γκοναλόνς. Μετά την κόκκινη στο 16', η Λεβάντε πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 34΄ με τον Ρούμπεν Βέζο, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ενίς Μπάρντι. Ωστόσο, όσο και αν είχαν την υπεροχή στη συνέχεια και έφτασαν να έχουν κατοχή της μπάλας 72% δεν κατάφεραν να σκοράρουν άλλο τέρμα και το παιχνίδι έληξε 1-1.

Θα λείψει ο στόπερ Βούκσεβιτς και ο μπακ Μιραμόν.

Bet Info - Λεβάντε

Απο πέντε σερί under 2.5 πρόσφατα.

Αλαβές

Παρά το γεγονός πως απο το 62ο λεπτό της αναμέτρησης έπαιζε με δέκα παίκτες, κατάφερε να πάρει μεγάλο αποτέλεσμα κόντρα στη Μπαρτσελόνα (1-1)! Οι φιλοξενούμενοι είχαν την φουλ κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο (75%-25%), κόντρα σε μια καλά στημένη ομάδα, η οποία γλίτωσε το γκολ σε τετ – α – τετ και όχι μόνο αυτό, αφού η Αλαβές κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν Ζεράρ Πικέ και Νέτο δεν συνεννοήθηκαν σωστά, ο Λουίς Ριόχα πίεσε τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα, του έκλεψε την μπάλα και την έσπρωξε στο βάθος της ανυπεράσπιστης εστίας (31').  Η Μπάρτσα απο την κόκκινη και τις αλλαγές ευνοήθηκε και έφτασε στην ισοφάριση, αλλά δεν μπόρεσε το κάτι παραπάνω. Η Αλαβές με τις σπουδαίες επεμβάσεις όμως του κίπερ Πατσέκο κράτησαν το βαθμό μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Εκτός ο μέσος Πονς, τιμωρημένος ο επιθετικός Χότα.