Λέτσε

Βρέθηκε πολύ κοντά σε ένα σπουδαίο διπλό στο στάδιο Λουίτζι Φεράρις προηγούμενη μόλις στο όγδοο λεπτό με τον Λαπαντούλα, ωστόσο στο 92' δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης από τη Σαμπντόρια έχοντας μείνει με παίκτη λιγότερο από το 72' και την αποβολή του Παναγιώτη Ταχτσίδη. Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Λέτσε που έχει βρει τον τρόπο να μη χάνει αλλά θα χρειαστεί και τρίποντα για να αποφύγει τον υποβιβασμό, με την απόσταση από την τελευταία τριάδα να βρίσκεται στους δύο μόλις βαθμούς. Ματς σαν το σημερινό πρέπει να τα κερδίζουν οι νεοφώτιστοι, φτωχός ο εντός έδρας απολογισμός πάντως (0-1-3 με 3/4 under).

Tιμωρημένος ο Ταχτσίδης (Μ), τραυματίες οι Μπενζάρ (Α), Μάγιερ (Μ) και Φαρίας (Ε).

Bet Info - Λέτσε

Γκολ/γκολ σημειώθηκε στις 7 από τις 8 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της Λέτσε.

Σασουόλο

Ο Μπόγκα της έδωσε το προβάδισμα στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου κατά τη φιλοξενία της Φιορεντίνα στο Mapei Stadium, στο τελευταίο ημίωρο όμως η μπάλα ήταν σχεδόν αποκλειστικά στο δικό της μισό του γηπέδου με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο γκολ και να ηττηθεί (1-2) από μία ομάδα που εμφανώς ήθελε το ματς περισσότερο. Τέσσερις ήττες σε πέντε αγωνιστικές και υποχώρηση στη 15η θέση της κατάταξης για τους νεροβέρντι, ενδεχομένως να τεθεί πολύ σύντομα και ζήτημα αλλαγής προπονητή. Δεν είναι καλύτερη η κατάσταση μακριά από την Εμίλια Ρομάνια (1-0-3 με 2 under-2 over).

Kίρικες (Α), Φεράρι (Α), Ματζιτέλι (Μ), Μπουραμπιά (Μ) θα απουσιάσουν.