Λέτσε

Το γκολ του Καλντερόνι στο 92ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Μίλαν της χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) καθώς επιβραβεύτηκε για την επιμονή της και μολονότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ. Ο σέντερ φορ Μπαμπακάρ ήταν ο σκόρερ του πρώτου τέρματος παίρνοντας το ''ριμπάουντ'' από χαμένο του πέναλτυ, αυτός ήταν ο πρώτος κερδισμένος βαθμός μετά από δύο ήττες και ήταν αρκετός για να ανεβάσει τους νεοφώτιστους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Πολύ δύσκολη βέβαια η σημερινή αποστολή απέναντι στην πρωταθλήτρια, αξίζει να σημειωθεί πως η Λέτσε δεν έχει ακόμα κερδισμένο βαθμό στην Απουλία (0-0-3 με 2/3 under).

Τραυματίας ο Ιμπουλά (Μ).

Bet Info - Λέτσε

5 γκολ/γκολ & over στις 6 τελευταίες αγωνιστικές.

Γιουβέντους

Ο Πάολο Ντιμπάλα ''πήρε το όπλο του'' επιτέλους οδηγώντας τη Μεγάλη Κυρία στη νίκη (2-1) με ανατροπή απέναντι στη Λοκομοτίβ Μόσχας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κι ενώ οι Ρώσοι είχαν προβάδισμα μέσα στο Τορίνο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Είχε προηγηθεί ακόμα μία αγχωτική επικράτηση με το ίδιο σκορ, πάλι στο Alianz Stadium απέναντι στη Μπολόνια, με τη φιλοξενούμενη να φλερτάρει στις καθυστερήσεις με την ισοφάριση. Χάρη στο αποτέλεσμα αυτό οι μπιανκονέρι παρέμειναν στην κορυφή του εγχώριου πρωταθλήματος καταδιωκόμενοι πάντα από την Ίντερ, 3-1-0 με 2 under-2 over εκτός έδρας.

Τραυματίες οι Κόστα (Ε), Κιελίνι (Α) και Ράμσει (Μ).