Λετονία

Τραγική εμφάνιση στην Αυστρία για τους Λετονούς και ήττα με κάτω τα χέρια απο την πολύ ανώτερη αντίπαλο της (6-0). Οι γηπεδούχοι, μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν την τρίτη τους νίκη στον όμιλο και πήραν νωρίς κεφάλι στο σκορ. Επτά λεπτά ήταν ο συνολικός χρόνος που οι Λετονοί άντεξαν χωρίς να δούν απαραβίαστη την εστία τους. Η Αυστρία συνέχισε να πιέζει τους Λετονούς και δεν έριξε ρυθμούς στο ημίχρονο, ίσα ίσα τους ανέβασε κι όλας σκοράροντας τέσσερις φορές στην επανάληψη. Ο Στογιάνοβιτς φάνηκε πολύ πειραγμένος μετά το ματς απο την εμφάνιση των παικτών του που μετρούν πέντε ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, έχοντας σκοράρει μόλις μια φορά.

Οι χαφ Ικάνιουεκς, Τάρασοφς και Βισνιάκοβς θα απουσιάσουν απο το παιχνίδι με τα Σκόπια όπως και οι επιθετικοί Ράκελς και Καράσκαουσκας.

Bet Info - Λετονία

Μόλις ένα γκολ ενεργητικό για τους Λετονούς.

Σκόπια

Στο ισόπαλο 1-1 κράτησαν οι Σκοπιανοί τους Ισραηλινούς  για την 5η αγωνιστική του 7ου ομίλου των προκριματικών του EURO 2020. Απόλυτη ισορροπία υπήρξε πάντως στο πρώτο μέρος της συνάντησης που ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ .Ευκαρίες δεν υπήρξαν αρκετές και από τις δύο ομάδες με τους γηπεδούχους να απειλούν 1-2 φορές όμως τους Σκοπιανούς να φτάνουν κι εκείνοι στα καρέ του αντιπάλου. Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ όμως η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ με τον Αλιόσκι να σερβίρει εξαιρετικά στον Αντέμι με τον χαφ της  Ζάγκρεμπ να ισοφαρίζει στο 64ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ. Τα Σκόπια πλέον είναι στην 5η θέση με 5 βαθμούς. Μπορεί «στα χαρτιά» να φτάσει ως την 2η θέση, όμως θα πρέπει να πάρει πολλούς πόντους και το πρόγραμμα έχει Πολωνία και Αυστρία εκτός και Σλοβενία εντός.

Εκτός μόνο ο αμυντικός της Σπόρτινγκ Λισσαβώνας, Ριστόφσκι.