Λετονία

Με την δεύτερη ισοπαλία της στην διοργάνωση κατάφερε να συνδυάσει την 3η αγωνιστική του 1ου γκρούπ της Λιγκ Δ του UEFA National League η γηπεδούχος εθνική ομάδα της Λετονίας. Οι Λετονοί αντιμετώπισαν εντός έδρας την εθνική ομάδα του Καζακστάν σε μία αναμέτρηση όπου δεν ξεκίνησαν όπως θα ήθελαν, στο 16' βρέθηκαν να “κυνηγάνε” το σκορ με 0-1, δέχθηκαν αρκετή πίεση από την φιλοξενούμενη ομάδα αλλά στο 40' κατάφεραν την ισοφάριση και το 1-1, το οποίο υπερασπίστηκαν έως το τέλος όντας αντιμέτωποι με την αφόρητη πίεση των Καζάκων, κατακτώντας και τον έναν βαθμό της ισοπαλίας. Μία ισοπαλία λοιπόν η οποία κράτησε τους “λύκους” χωρίς νίκη ακόμα στην διοργάνωση αλλά τους ανέβασε στους 2 βαθμούς, όντας στην 2η θέση της βαθμολογίας και στο -7 από την αποψινή τους αντίπαλο και πρωτοπόρο εθνική ομάδα της Γεωργίας.

Δίχως προβλήματα τραυματισμών ή τιμωριών θα αγωνιστεί απόψε η γηπεδούχος ομάδα.

(4-4-2) Βάνινς – Σαβαλνίεκς, Ντούμπρα, Γιαγκοντίνσκι, Μαξιμένκο – Λουκιάνοβς, Ισάγιεβς, Ρούγκινς, Καράουσκας – Ράκελς, Σαμπάλα.

Bet Info - Λετονία

Με Under 2.5 έχουν συνδυαστεί και οι 3 αναμετρήσεις που έχει δώσει μέχρι στιγμής για το UEFA National League η ομάδα του Μίξου Παατελάινεν.

Γεωργία

Το 3Χ3 πέτυχε στην τελευταία αγωνιστική του 1ου γκρούπ για την Λιγκ Δ η φιλοξενούμενη απόψε εθνική ομάδα της Γεωργίας. Οι Γεωργιανοί φιλοξένησαν την εθνική ομάδα της Ανδόρας σε μία μονομαχία όπου εξ'αρχής υπέβαλαν τον ρυθμό τους, άσκησαν αφόρητη πίεση στην φιλοξενούμενη ομάδα, δεν δέχθηκαν κάποια ιδιαίτερη αντίδραση και με ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο κι άλλα δύο στην επανάληψη “έφτασαν” σε μία σχετικά...χαλαρή νίκη με σκορ 3-0. Έτσι, οι “στραυροφόροι” συνέχισαν αήττητοι στον θεσμό του National League, ανέβηκαν στους 9 βαθμούς, “στρογγυλοκάθισαν” στην 1η θέση της βαθμολογικής κατάταξης κι απέχουν από τις τρείς υπόλοιπες ομάδες 7 πόντους.

Πλήρης κι έχοντας όλα τα “όπλα” τους θα παραταχθούν απόψε οι φιλοξενούμενοι.

(4-2-3-1) Λόρια – Κακαμπάτζε, Κβιρκβέλια, Κάσια, Ναβαλόφσκι – Κβεκβεσκίρι, Κανκάβα – Τσακβετάτζε, Κιτεϊσβίλι, Βάκο – Κατσαράβα.

Bet Info - Γεωργία

Έχοντας πετύχει τρείς νίκες στις ισάριθμες αγωνιστικές του UEFA National League, το συγκρότημα του Βλαντιμίρ Βάις δεν έχει δεχθεί ακόμα κάποιο γκολ.