Λέστερ

Ήττα με 2-1 δέχθηκε η Λέστερ, από την Τσέλσι, αυτή τη φορά για τον θεσμό του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κάκιστοι ιδίως στο πρώτο μέρος δίχως να μπορούν να βγουν έξω από την περιοχή τους. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν δύο τέρματα, μείωσε με τον Ιχεανάτσο δίχως όμως να καταφέρει να ισοφαρίσει. Πλέον, η ομάδα του Ρότζερς βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 66-46 και 66 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Τζάστιν (μπακ), Έβανς (αμυντικός), Μπαρνς (επιθετικός) και Ουντέρ (επιθετικός).

Τότεναμ

Ήττα σοκ δέχθηκε η Τότεναμ. εντός έδρας με 2-1 απέναντι στην αδιάφορη Άστον Βίλα. Παρότι άνοιξε το σκορ με τον Μπερχβάιν στο 8ο λεπτό, δέχθηκε ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους με ένα φοβερό αυτογκόλ του Ρεγκιλόν στο 20ο λεπτό και ένα σουτ του Γουότκινς στο 39ο λεπτό. Αυτό ήταν μάλλον το τελευταίο παιχνίδι για τον Κέιν με τους «πετεινούς» να βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 64-43 και 59 βαθμούς.

Εκτός οι Τανγκανγκά (αμυντικός) και Ντέιβις (μπακ).