Λέστερ

Επιστροφή στις νίκες για τη Λέστερ, με 2-1 στην έδρα της Μπράιτον. Αν και η ομάδα του Ρότζερς βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του πρώτου μέρους, κατάφερε σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση να είναι πιο αποτελεσματική από τον αντίπαλο στο δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα να πετύχει δύο τέρματα με τους Ιχεανάτσο και Άμαρτι στο 620 και 87ο λεπτό, καθορίζοντας παράλληλα και το τελικό σκορ στο ματς. Σταθερά στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «αλεπούδες» με ρεκόρ 48-32 και 53 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Μπαρνς (επιθετικός), Τζάστιν (μπακ), Μάντισον (μέσος), Μόργκαν (αμυντικός), Πράετ (μέσος) και Ουντέρ (μέσος). Αμφίβολοι οι σημαντικοί Έβανς (αμυντικός) και Πέρεζ (επιθετικός).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Επιστροφή στις κακές εμφανίσεις και τις ήττες για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Σαουθάμπτον. Ουδέποτε είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων η ομάδα του Γουάιλντερ με συνέπεια να δεχθεί από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Μάλιστα, οι «λεπίδες» θα μπορούσαν να είχαν δεχθεί και άλλα τέρματα όμως ο Ράμσντειλ πραγματοποίησε εκπληκτικές εμφανίσεις. Σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η Σέφιλντ με τον Άγγλο κόουτς πλέον να αποτελεί παρελθόν από την ομάδα καθώς υπέβαλε την παραίτηση του.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Μπέργκε (μέσος), Μπάσαμ (αμυντικός), Ίγκαν (αμυντικός), Ο'Κόνελ (αμυντικός), Ρόμπινσον (αμυντικός) και Ρόντγουελ (μέσος). Επιστρέφει ο Γιαγκέλκα (αμυντικός).