Λέστερ

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Λέστερ, στην έδρα της Γουότφορντ. Είχε το πάνω χέρι μέχρι ένα σημείο στο πρώτο μέρος, στην συνέχεια έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού και χρειάστηκε ο Σμάιχελ να επέμβει πολλές φορές για να κερδίσει η ομάδα του έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας. Το γκολ πέτυχε ο Τσίλγουελ με φοβερό σουτ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης ε την ισοφάριση να έρχεται τρία λεπτά αργότερα. Σταθερά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Ρότζερς με ρεκόρ 59-29 και 54 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο βασικός Ρικάρντο Περέιρα (μπακ) καθώς και ο ημιβασικός Πράετ (μέσος).

Μπράιτον

Σε μία αρκετά μοιρασμένη αναμέτρηση, η Μπράιτον κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς ενάντια στην Άρσεναλ ,εντός έδρας με 2-1. Αν και οι «γλάροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με τους Ντανκ και Μοπέ στο 75ο και 95ο λεπτό αντίστοιχα. Το ματς ωστόσο επισκιάστηκε από τον άσχημο τραυματισμό που είχε ο Λένο μετά από σύγκρουση με τον Μοπέ, πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-41 και 32 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο μακροχρόνιος τραυματίας Ιζκιέρδο (επιθετικός).