Λέστερ

Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρος, δεν ήταν το ίδιο ανταγωνιστική στο δεύτερο, ωστόσο η Λέστερ κατάφερε να πάρει και πάλι νίκη, αυτή την φορά απέναντι στην ΑΕΚ με 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Βάρντι ενώ ο Τσάντχουρι με όμορφο σουτ έκανε το 2-0 πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, απειλήθηκε από την «Ένωση», είχε δοκάρι με τον Ουντέρ καταφέρνοντας όμως να φύγει από την Ελλάδα με τους τρεις βαθμούς. Για την Premier League, η ομάδα του Ρότζερς ήταν καταιγιστική καταφέρνοντας να νικήσει με 4-1 στην έδρα της Λιντς με τους Βάρντι, Τίλεμανς και Μπαρνς να σκοράρουν.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ρικάρντο Περέιρα (μπακ), Καστάν (μπακ), Σογιουντσού (αμυντικός), Ντιντί (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Άμαρτι (μέσος).

Μπράγκα

Έκανε το 2/2 η Μπράγκα η οποία νίκησε με 2-1 στην έδρα της Ζόρια. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Παουλίνιο ενώ ο Γκαιτάν, στην επιστροφή του έπιασε ένα καταπληκτικό σουτ σκοράροντας εφτά λεπτά αργότερα. Δέχθηκε φάσεις χωρίς ωστόσο να το «πληρώσει». Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Καρβαλχάλ, έχασε πολλές φάσεις, κατάφερε ωστόσο να νικήσει δύσκολα με 1-0 την Φαμαλικάο εντός έδρας και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση με ρεκόρ 9-5 και 12 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο σημαντικός Φόντε (επιθετικός).