Λέστερ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Λέστερ, αυτή την φορά στην έδρα της Μπέρνλι με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι παρότι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για 85 λεπτά κατάφεραν να βρουν σκοράρισμα με τους Μάντισον και Μόργκαν απέναντι σε μία καλοδουλεμένη ομάδα. Έτσι η ομάδα του Ρότζερς βρίσκεται πλέον στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-43 και 41 βαθμούς, στο -3 από τις θέσεις που οδηγούν σε ευρωπαϊκή έξοδο.

Θα απουσιάσουν οι Μαγκουάιρ (στόπερ), Άμαρτι (μέσος) και Αλμπράιτον (μέσος).

Μπόρνμουθ

Έφτασε πολύ κοντά στην νίκη ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς η Μπόρνμουθ η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας με 2-2. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκοράρισμα, ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Το γκολ του Ρίτσι στο 94ο λεπτό ωστόσο τους πλήγωσε και έτσι η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ μπόρεσε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σταθερά εκτός οι Φράνσις (μέσος), Κούκ (μέσος) και Στάνισλας (επιθετικός).