Λέστερ

Εξαιρετικό ξεκίνημα για την Λέστερ που νίκησε με 3-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Έψαχνε τα «πατήματα» της τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Ρότζερς που στην συνέχεια κατάφερε να ισορροπήσει απόλυτα το παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος,  ο Καστάνιε άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό ενώ ο Βάρντι με δύο πέναλτι καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε ο Βέλγος μπακ, δεν φάνηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού η απουσία του Περέιρα.

Εκτός για ένα ακόμα παιχνίδι παραμένουν οι βασικοί Περέιρα (μπακ) και Έβανς (στόπερ), καθώς και ο αναπληρωματικός Μπένκοβιτς (αμυντικός).

Μπέρνλι

Ξεκίνημα λοιπόν για την Μπέρνλι στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης. Την περσινή χρονιά, η ομάδα του Ντάις κατάφερε να τερματίσει στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 54 βαθμούς. Στο μεταγραφικό «παζάρι» έκανε λιγοστές κινήσεις χωρίς καμία από αυτές να αποτελεί κάποιο «ηχηρό» όνομα ενώ παράλληλα προχώρησε και σε «ξεσκαρτάρισμα»του ρόστερ. Στα αγωνιστικά, κατάφερε να πάρει εντός έδρας πρόκριση για την επόμενη φάση του Καραμπάο Καπ, στα πέναλτι έναντι της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Συνεχίζουν εκτός οι σημαντικοί Μπαρνς (επιθετικός), Γκούντμουνσον (μέσος), Μι (αμυντικός) και Κορκ (μέσος).