Λέστερ

Μετά από ένα σερί νικών, η Λέστερ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Έβερτον. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, πίεσε και κατάφερε να βρει την ισοφάριση έπειτα από σουτ του Τίλεμανς και λάθος υπολογισμό του Πίκφορντ στο 67ο λεπτό. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη την διάρκεια του ματς, δεν μπόρεσε να βρει ωστόσο η ομάδα του Ρότζερς το γκολ. Πλέον, οι «αλεπούδες» βρίσκονται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-13 και έχοντας 44 βαθμούς. Αποχώρησε από την ομάδα ο Γκρέι που πήρε μεταγραφή στην Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ντιντί (μέσος), Βάρντι (επιθετικός) και Πράετ (μέσος). Έτοιμος είναι ο βασικός Έβανς (στόπερ), δεν υπολογίζεται ο αναπληρωματικός Μόργκαν (αμυντικός) που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

Λίντς

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Λιντς, στην έδρα της Νιουκάστλ με 2-1. Η ομάδα του Μπιέλσα εμφανίστηκε βελτιωμένη καταφέρνοντας να σκοράρει στο 17ο λεπτό με τον Ραφίνια. Η απάντηση ήρθε στο 57ο λεπτό για να σκοράρουν ξανά οι φιλοξενούμενοι με ένα καταπληκτικό γκολ του Χάρισον στο 61ο λεπτό. Πλέον η «αρμάδα» του Αργεντινού προπονητή βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-35 και έχοντας 26 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Κοχ (μέσος), Γιορέντε (αμυντικός), Μπεράρντι (αμυντικός) και Φόρσοου (μέσος).