Λέστερ

Δεν «πατάει» καλά στον αγωνιστικό χώρο μετά την διακοπή η Λέστερ η οποία αυτή την φορά ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Έβερτον. Η ομάδα του Ρότζερς δεν παρουσιάζει καθόλου καλή εικόνα καθώς οι παίκτες φαίνονται κουρασμένοι και ότι τους λείπει το κίνητρο. Το μόνο που κατάφεραν οι «αλεπούδες» ήταν να καθορίσουν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση έπειτα από το τυχερό γκολ του Ιχεανάτσο στο 51ο λεπτό. Σταθερά στην 3η θέση βρίσκεται η Λέστερ με ρεκόρ 60-31 και 55 βαθμούς με την Τσέλσι, την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά και την Γουλβς να βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής.

Σταθερά εκτός παραμένει ο Ρικάρντο Περέιρα (μπακ) που χάνει όπως όλα δείχνουν το υπόλοιπο της σεζόν, εκτός παραμένει και ο αναπληρωματικός Άμαρτι (μέσος) που δεν επηρεάζει.

Κρύσταλ Πάλας

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, στην έδρα της Μπέρνλι με 1-0. Οι γηπεδούχοι μετά από καιρό παρουσίασαν εξαιρετικά ανταγωνιστικό πρόσωπο, ήταν οι κυρίαρχοι στης αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να είναι αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος χάρις στο γκολ του Μι στο 62ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Ρότζερς βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-37 και 42 βαθμούς, έχει εξασφαλίσει την παραμονή της όπως όλα δείχνουν.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Μπεντέκε (επιθετικός), Τομκινς (αμυντικός), Σλούρπ (επιθετικός) και Κέλι (μπακ).