Λέστερ

Δυσκολεύτηκε ωστόσο η Λέστερ πρόσθεσε άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της, αυτή την φορά με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Έβερτον. Πραγματοποίησαν κακό πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να δεχθούν γκολ με τον Ριτσάρλισον, πλήρως αλλαγμένοι στο δεύτερο, σκόραραν αρχικά με τον Βάρντι και στην συνέχεια ο Ιχεανάτσο έδωσε το «φιλί της ζωής» στο 94ο λεπτό. Σταθερά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς με ρεκόρ 33-9 και 32 βαθμούς.

Μοναδικός απών από την αναμέτρηση ο Γκρέι (επιθετικός) ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση.

Γουότφορντ

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Γουότφορντ, αυτή την φορά στην έδρα της Σαουθάμπτον με 2-1. Δεν έδειξε ίδια διάθεση με αυτή του πρώτου ημιχρόνου, δίκαια δεν πήρε τίποτα από την αναμέτρηση. Ούτε ο Φλόρες κατάφερε να βρει λύση στο πρόβλημα των «ελαφιών» για φέτος, υπέγραψε την παραίτηση του και πλέον προσωρινός αντικαταστάτης είναι ο παλαίμαχος Μούλινς. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 9-28 και 8 βαθμούς.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι σημαντικοί Καμπασέλε (αμυντικός), Γιάνματ (αμυντικός), Ντόσον (αμυντικός) και Κλέβερλι (μέσος). Θα λείψει και ο αναπληρωματικός Γουέλμπεκ (επιθετικός).