Λέστερ

Άκρως εντυπωσιακή νίκη κατάφερε να κάνει η Λέστερ, με 4-1 στην έδρα της Λιντς. Εκμεταλλεύτηκε άριστα τα αμυντικά κενά των γηπεδούχων, έφυγε αρκετές φορές στην αντεπίθεση με αξιώσεις και έτσι οι Βάρντι, Τίλεμας και Βαρνς κατάφεραν να σκοράρουν. Στα του Europa League, η ομάδα του Ρότζερς έκανε το 3/3, αυτή την φορά απέναντι στον πιο ισχυρό αντίπαλο του ομίλου, την Μπράγκα, την οποία και νίκησε με 4-0. Δύο γκολ σκόραρε ο Ιχεανάτσο και από ένα οι Πράετ και Μάντισον σε έναν «μονόλογο» των Άγγλων.

Εκτός συνεχίζουν σταθερά οι βασικοί Ντιντί (μέσος), Σογιουντσού (αμυντικός), Περέιρα (μπακ) και Καστάν (μπακ) ενώ δεν επηρεάζει η απουσία του Άμαρτι (μέσος).

Γουλβς

Μπήκε με «αέρα νικητή» από το 1ο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο η Γουλβς η οποία νίκησε εν τέλει και με 2-0, εντός έδρας την Κρίσταλ Πάλας. Στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ στο ντεμπούτο του με όμορφο σουτ ο Νουρί ενώ στο 27ο λεπτό ο Ποντέσε διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Από εκεί και έπειτα δεν υπήρξαν ιδιαίτερες φάσεις από τις δύο ομάδες με το σκορ να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-8 και 13 βαθμούς.