Λέστερ

Σε ένα ματς με πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες, Λέστερ και Μπράγκα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 στην Πορτογαλία. Βρέθηκαν τρεις φορές πίσω στο σκορ οι παίκτες του Ρότζερς, κατάφεραν να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές με τον Βάρντι να πετυχαίνει κομβικό τέρμα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Οι «αλεπούδες» βρίσκονται ήδη στους «32» του Europa League και πλέον παίζουν μόνο για την πρωτιά του ομίλου. Στα του πρωταθλήματος, εμφάνισε κακή εικόνα στην έδρα της Λίβερπουλ δεχόμενη ήττα με 3-0 δίχως να καταφέρει ουδέποτε να απειλήσει στην αναμέτρηση. Βρίσκεται σταθερά εντός τετράδας με ρεκόρ 18-12 και 18 βαθμούς.

Οριστικά εκτός για ακόμα μία αγωνιστική οι Περέιρα (μπακ), Σογιουντσού (αμυντικός), Ντιντί (μέσος) και Άμαρτι (μέσος), 50-50 οι πιθανότητες να αγωνιστεί ο Καστάνιε (μπακ).

Φούλαμ

Παρουσίασε για ακόμα μία αγωνιστική καλό «πρόσωπο» δίχως ωστόσο να καταφέρει να αποτύχει την δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αυτή την φορά με 3-2 απέναντι στην Έβερτον. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, έφτασε στην ισοφάριση στο 15ο λεπτό με τον Ρέιντ παρόλα αυτά έφτασε στο ημίχρονο βρισκόμενη δύο γκολ πίσω. Στο δεύτερο μέρος πίεσε, βρήκε γκολ με τον Λόφτους Τσικ στο 70ο λεπτό ενώ για ακόμα μία αγωνιστική αστόχησε σε πέναλτι με τον Καβαλέριο να γλιστράει και να στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. Πλέον η ομάδα του Πάρκερ βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-18 και μόλις 4 βαθμούς.

Επιστρέφει ο σημαντικός Καμαρά (επιθετικός), συνεχίζουν εκτός οι ημιβασικοί Ονομά (μέσος). Τετέ (μπακ) και Κονγκολό (αμυντικός).