Λέουβεν

Δίκαιη ήττα με 3-0 απο τη Κλαμπ Μπρίζ για τη Λέουβεν η οποία έχει ποιότητα αλλά το τελευταίο διάστημα έχει υποχωρήσει. Μετά τη νίκη επί της Κορτράικ αλλά και το ισόπαλο 1-1 με τη Σταντάρ, η νεοφώτιστη δείχνει πως χάνει έδαφος. Οι «μπριζουά» έφτασαν στο 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τον Βαν Ντε Μπρινε στο 8΄και το πέναλτι του Βόρμερ στο 39’ και στην τελική επικράτηση με τον Μάτα στις καθυστερήσεις. Στη βαθμολογία μάλιστα, βρίσκεται στην 8η θέση με 40 βαθμούς.

Εκτός οι αμυντικοί Σίρμανς, Ντιπλάς, ο χαφ Μέρτενς και οι φορ Οσαμπουτέ και Κελί.

Bet Info - Λέουβεν

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Αντβερπ

Η Αντβερπ τη προηγούμενη αγωνιστική «κόλλησε» στο εντός έδρας 0-0 με την Σεντ Τρούιντεν. Λίγες οι καλές στιγμές και για τις δυο ομάδες στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να δείχνουν κουρασμένοι από την αναμέτρηση μεσοβδόμαδα για το Europa League και την ομάδα του Πίτερ Μάας να μοιάζει ικανοποιημένη φεύγοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της ομάδας που φιγουράρει στην δεύτερη θέση της λίγκας. Με αυτή την ισοπαλία η Αντβέρπ έφτασε στους 48 βαθμους, πολύ πίσω ωστόσο απο την πρώτη Μπρίζ.

Εκτός οι χαφ Κούπμαν, Χαρούν, Ντε Σαρτ, ο κίπερ Μπουτέ και ο αμυντικός Μπατουμπινσίκα.