Λεγκανές

Μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Εσπανιόλ, η Λεγκανές πήγε για την υπέρβαση στην έδρα της Εϊμπάρ, αλλά το μεταξύ τους χωρίς σκορ αποτέλεσμα την φέρνει με το ενάμιση πόδι στην δεύτερη κατηγορία. Η Λεγκανές χρειαζόταν τη νίκη που επιθυμούσε στο Ιπουρούα της Έιμπαρ. Έμεινε με το βαθμό (0-0) στη Χώρα των Βάσκων και στο -6 από την Αλαβές έχει ελάχιστες ελπίδες στις τρεις εναπομείνασες αγωνιστικές για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Εκτός ο φορ Καρίγιο.

Bet Info - Λεγκανές

Δεν έχει σκοράρει στα τρία πιο πρόσφατα της παιχνίδια.

Βαλένθια

Μια ανάσα από τις θέσεις που δίνουν το εισιτήριο για το Europa League βρίσκεται η Βαλένθια. Οι νυχτερίδες υποδέχθηκαν στο Μεστάγια τη σκληροτράχηλη Βαγιαδολίδ και τη νίκησαν 2-1 στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 35ης αγωνιστικής. Η Βαλένθια άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό με τον Μάξι Γκόμες μετά από ασίστ του Γκαμεϊρό με παράλληλο γύρισμα. Η ομάδα από την Καστίλλη και Λεόν, ωστόσο, ισοφάρισε με τον Βίκτορ Γκαρθία με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Στο ντεμπούτο του κατάφερε να ελιχθεί στις συμπληγάδες της άμυνας των γηπεδούχων και να νικήσει τον Ντομένεκ ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ο Βόρο πέρασε στο 64ο λεπτό τον Λι Κανγκίν κι ο 19χρονος Νοτιοκορεάτης τον δικαίωσε. Με πανέμορφο γκολ στο 89ο λεπτό χάρισε τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Γνωστές εδώ και καιρό οι απουσίες της Βαλένθια.