Λεγκανές

Ακόμη πιο κοντά στη Segunda η Λεγανιές που ηττήθηκε με 2-1 απο την Οσασούνα και βλέπει το έργο της να δυσκολεύει πολύ για τη σωτηρία. Στο -9 από τη σωτηρία πλέον η Λεγκανές που ψάχνει ένα θαύμα για να σωθεί. Μόλις στο 9′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ όταν με ψαλιδάκι από την περιοχή ο Γκαγέγο έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-1 χάρη σε ένα απίθανο σουτ του Αβιλές αλλά η Οσασούνα είχε την απάντηση. Στο 96′ ο Γκαγέγο χτύπησε και πάλι κάνοντας το 2-1 που για την ομάδα του, ένα γκολ - μαχαιριά για τη Λεγκανές.

Εκτός ο φορ Καρίγιο.

Bet Info - Λεγκανές

3/4 under 2.5 προσφάτως.

Σεβίλλη

Η Σεβίλλη ''πέταξε'' ένα ημίχρονο και δύο βαθμούς στην έδρα της απέναντι στην εξαιρετική Βαγιαδολίδ. Η Βαγιαδολίδ πάγωσε κι' άλλο το άδειο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν με τον Κίκο Ολίβας να σκοράρει στο 25ο λεπτό. Η Σεβίλλη πίεσε για την ισοφάριση, σημείωσε γκολ που μετά από υπόδειξη του VAR ακυρώθηκε οριακά αλλά σωστά ως off side και τελικά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με το πέναλτι που έκανε ο Σάντσεθ και εκτέλεσε εύστοχα ο Αργεντινός Λούκας Οκάμπος στο 83ο λεπτό (1-1).Ύστερα από 32 αγωνιστικές, η ομάδα του Λοπετέγι έμεινε στην 4η θέση (53β.) και συμπλήρωσε τρεις ισοπαλίες στη σειρά.