Λάτσιο

Δεν ήταν καλή για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι και φλέρταρε με την ήττα στο Τορίνο απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, ωστόσο η εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Τσίρο Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ήταν αρκετή για να της χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι λατσιάλι απέχουν από τη νίκη για τρεις συνεχόμενες αγωνιστικές και γνωρίζουν πως μία αποτυχία στο μεγάλο ντέρμπυ θα αυξήσει την πίεση προς τον Μαουρίσιο Σάρι και τους ποδοσφαιριστές του, αντίθετα μία νίκη επί της μισητής Ρόμα θα δώσει πολύ μεγάλη ώθηση εν όψει της συνέχειας. Την Πέμπτη η Λάτσιο πρόκειται να υποδεχτεί την Λοκομοτίβ Μόσχας στα πλαίσια των Ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Θα λείψει ο νεοαποκτηθείς επιθετικός Τζακάνι.

Bet Info - Λάτσιο

Η Λάτσιο δέχτηκε γκολ και στις 5 πρώτες αγωνιστικές του καμπιονάτο.

Ρόμα

Ο Έιμπραχαμ ξεχωρίζει στη διάταξη της Ρόμα ανοίγοντας χώρους κι απασχολώντας τους αντίπαλους αμυντικούς, ενώ ήταν αυτός που με δική του ενέργεια έδωσε τη νίκη (1-0) στη Ρόμα απέναντι στην Ουντινέζε κατά τη μεταξύ τους συνάντηση στο Ολίμπικο. Ευτυχώς για την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο δεν πλήρωσε την παθητική και κακή εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το σύλλογο της πρωτεύουσας να έχει 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Πελεγκρίνι. Τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές, έπεται η έξοδος στην Ουκρανία απέναντι στη Ζόρια για το Κόνφερενς Λιγκ.