Λάτσιο

Δεν άφησε κανένα περιθώριο στην φιλοξενούμενη Ουντινέζε προηγούμενη με 3-0 ήδη από το πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη κατέβασε το ρυθμό και το σκορ δεν άλλαξε. Έκτο συνεχόμενο τρίποντο για τους λατσιάλι που βρίσκονται σε τρομερή κατάσταση έχοντας ως ηγέτη τους τον Τσίρο Ιμόμπιλε, ο οποίος έχει σκοράρει 17 τέρματα (!), άπαντες θα είναι πολύ ευχαριστημένοι εάν η ομάδα καταταγεί στην πρώτη τετράδα. Θα χρειαστεί συνδυασμό αποτελεσμάτων την ερχόμενη Πέμπτη για να συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ αλλά δεν καίγεται κιόλας, το συγκρότημα του Ιντσάγκι είναι αήττητο (5-2-0 με 5/7 over μπροστά στο κοινό του).

Δεν υπολογίζεται ο Μάρουσιτς.

Bet Info - Λάτσιο

Και στα 5 τελευταία εντός έδρας ματς σημείωσε τουλάχιστον 3 γκολ.

Γιουβέντους

Εδώ και πολύ καιρό έπαιζε με τη φωτιά κερδίζοντας στο όριο, κατά τη φιλοξενία της Σασσουόλο στο Τορίνο όμως δεν τη γλίτωσε αφήνοντας δύο πολύτιμους βαθμούς (2-2). Το συγκρότημα του Μαουρίσιο Σάρι έπεσε από την κορυφή της κατάταξης, μετά την χτεσινή όμως αποτυχία της Ίντερ είναι σε θέση να επιστρέψει εκεί με νίκη μέσα στο Ολίμπικο. Στα υπέρ της η παράδοση, όχι όμως και η γενικότερη εικόνα που αποπνέει το τελευταίο δίμηνο εντός αγωνιστικού χώρου. Πολύ καλές οι επιδόσεις μακριά από το Πεδεμόντιο (5-2-0 με 4/7 under), δεν έχει βαθμολογικό κίνητρο στον ερχόμενο αγώνα για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Εκτός οι Κόστα (Μ), Κιελίνι (Α), Κεντίρα (Μ), Ράμσει (Μ).