Λάρισα

Ένα καταστροφικό δεύτερο ημίχρονο για την Λάρισα ήταν αρκετό για να φέρει μια βαριά ήττα στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό με 3-0. Παρότι είχε κάποιες καλές στιγμής στο πρώτο μέρος, εντούτοις η έλλειψη κινήτρου φάνηκε περίτρανα στην συνέχεια, δεχόμενη το ένα τέρμα μετά το άλλο. Δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου μετά το 2-1 από τον Αστέρα Τρίπολης, όμως χωρίς βαθμολογικές συνέπειες. Πάντως, αν ένα ματς θέλουν να κερδίσουν οι «βυσσινί» είναι το σημερινό με τον Βόλο και ειδικά εντός έδρας.

Χάνει το υπόλοιπο της σεζόν για την Λάρισα ο έμπειρος στόπερ Μόρας, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, όπως και ο φορ Νούνιτς.

Πιθανή ενδεκάδα Λάρισας (4-2-3-1): Κρίστινσον - Μούζεκ, Μιχαήλ, Μάρκοβιτς, Καρανίκας - Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς - Τόρζε, Μπούστος, Βινίσιους - Παπάζογλου

Bet Info - Λάρισα

Τρία σερί Over 2.5 για την Λάρισα σε κανονική διάρκεια και πλέι άουτ.

ΝΠΣ Βόλος

Παρθενική νίκη για τον Βόλο στην διαδικασία των πλέι άουτ, κερδίζοντας την ενδιαφερόμενη Ξάνθη εντός έδρας με 1-0. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι βρήκε το τέρμα με το νεαρό από τον ΠΑΟΚ δανεικό Τσαούση στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα μέχρι και το φινάλε. Έτσι, απάντησε στην ήττα της πρεμιέρας από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη με 1-0, όμως οι «νεοφώτιστοι» ολοκληρώνουν την σεζόν χωρίς το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Χωρίς κάποια σημαντική απουσία για τον Βόλο στην σημερινή αναμέτρηση και θα παραταχθεί πλήρης στην Λάρισα.

Πιθανή ενδεκάδα Βόλου (4-2-3-1): Μελίσσας - Φεράρι, Οικονόμου, Διαμαντής, Ντεντάκης - Μαξ, Τσοκάνης - Τσαούσης, Γκουαροτσένα, Ζοάο - Μάντζης