Λάρισα

Την χειρότερη εμφάνιση της μακράν από την δεύτερη έκανε την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ η Λάρισα, χάνοντας με κάτω τα χέρια από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με 3-0. Από νωρίς πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Μπέρτου στο 9', ενώ στην επανάληψη η εστία της κινδύνευσε αρκετές φορές και παραβιάστηκε άλλες δύο. Πρόστιμο σε όσους έπαιξαν για την εμφάνιση στο προαναφερόμενο παιχνίδι επέβαλε η διοίκηση, με τους «βυσσινί» να έχουν μόλις μια νίκη στα πλέι άουτ και αυτή απέναντι στον Βόλο με 3-1.

Νοκ άουτ παραμένουν εδώ και καιρό οι αμυντικοί Στάνκοβιτς, Μόρας, αλλά και ο επιθετικός Νούνιτς.

Πιθανή ενδεκάδα Λάρισας (4-2-3-1): Κρίστινσον - Μπέρτος, Μάρκοβιτς, Μιχαήλ, Μούζεκ - Αλί Γκαζάλ, Μιλοσάβλιεβιτς - Τόρζε, Σετσέροβιτς, Βινίσιους - Παπάζογλου

Bet Info - Λάρισα

Το Over 2.5 εμφάνισε η Λάρισα στα τέσσερα παιχνίδια των πλέι άουτ.

Πανιώνιος

Ακόμη πιο κοντά στον μεγάλο στόχο της παραμονής έφτασε ο Πανιώνιος, κερδίζοντας τον «τελικό» επί της Ξάνθης εντός έδρας με 2-1. Αποφασισμένος σε ακόμη ένα ματς των πλέι άουτ, όπου μπήκε μπροστά στο σκορ με Μακσίμοβιτς και Τσιλούλη, ενώ η μείωση από την αντίπαλο ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Εξαιρετική πορεία για την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου στην διαδικασία των πλέι άουτ, αφού μετρά τρεις νίκες και μια ισοπαλία σε τέσσερα ματς, επίδοση που την έφερε μια ανάσα από την απευθείας παραμονή, αρκεί να συνεχίσει αποτελεσματικά και στα τρία τελευταία παιχνίδια, που απομένουν.

Αποχώρησε από τον Πανιώνιο ο εξτρέμ Εμμανουηλίδης, ενώ έχασε τα τελευταία ο πρώτος σκόρερ του Αραμπούλι.

Πιθανή ενδεκάδα Πανιώνιου (4-2-3-1): Κότνικ - Σαραμαντάς, Σταυρόπολος, Ντομίνγκες, Ρέντζας - Κόρμπος, Παπαγεωργίου - Λυμπεράκης, Μακσίμοβιτς, Παπανικολάου - Τσιλούλης

Bet Info - Πανιώνιος

Την καλύτερη επίδοση των πλέι άουτ διαθέτει ο Πανιώνιος με τρεις νίκες και μια ισοπαλία (3-1-0).