Λαμία

Όρθια και στο Περιστέρι η Λαμία, καθώς στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής των πλέι άουτ απέσπασε το ισόπαλο 1-1 κόντρα στον Ατρόμητο. Μάλιστα, άνοιξε το σκορ σε μια αδράνεια της αντίπαλης άμυνας με τον Αντέτζο στο 41', αλλά δεν απέφυγε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από χτύπημα φάουλ. Έτσι έδωσε συνέχεια κατά κάποιο τρόπο στη νίκη της πρεμιέρας επί του Παναιτωλικού με 2-0, παρότι η ομάδα του Άκη Μάντζιου δεν έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον στα πλέι άουτ. Γνωστό το παρελθόν του Έλληνα τεχνικού στον Πανιώνιο, σημερινός αντίπαλος της Λαμίας.

Έχασε το προηγούμενο για την Λαμία ο έμπειρος μεσοεπιθετικός Αραβίδης, που θα προφυλαχθεί και για την σημερινή αναμέτρηση με τον Πανιώνιο. Εκτός επίσης ο στόπερ Ασίγκμπα, αλλά και ο μεσοεπιθετικός Τιρόνε.

Πιθανή ενδεκάδα Λαμίας (4-2-3-1): Καχριμάν - Βάντερσον, Αντέτζο, Βίντρα, Σκόνδρας - Νιασέ, Μπεχαράνο - Ρόμανιτς, Βιγιάλμπα, Σασί - Καραμάνος

Bet Info - Λαμία

Αήττητη η Λαμία στην διαδικασία των πλέι άουτ, με μία νίκη και μία ισοπαλία (1-1-0).

Πανιώνιος

Θετική εμφάνιση και στην Τρίπολη για τον Πανιώνιο, όμως αυτή την φορά του έλειψε το γκολ και έμεινε στο «λευκό» 0-0 με αντίπαλο τον Αστέρα. Αρκετές καλές στιγμές, κυρίως στο πρώτο μέρος, αλλά στην προκειμένη περίπτωση παρουσιάστηκε ανούσιος. Νωρίτερα είχε κερδίσει τον Βόλο με 1-0 και πλέον έχει μπει για τα καλά στην μάχη της παραμονής, κυρίως λόγω της τιμωρίας της Ξάνθης. Κάθε ματς όμως έχει την δική του σημασία για τους «κυανέρυθρους», όπως το σημερινό μέσα στην Λαμία.

Φανερή η απουσία στο προηγούμενο ματς για τον Πανιώνιο, αυτή του φορ Αραμπούλι, ενώ παραμένει εκτός και ο μέσος Μακσίμοβιτς.

Πιθανή ενδεκάδα Πανιώνιου (4-2-3-1): Κότνικ - Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Ρέντζας - Κόρμπος, Οικονομίδης - Λυμπεράκης, Τσιλούλης, Παπανικολάου - Εμμανουηλίδης