Λαμία

Το θετικό καλό πρώτο ημίχρονο της Λαμίας στην Τούμπα δεν είχε αντίκτυπο, μένοντας πίσω στο σκορ από τον ΠΑΟΚ στο 34', ενώ το σκορ της ήττας της στο δεύτερο ημίχρονο εκτοξεύτηκε στο 3-0. Βαρύ το σκορ για την ομάδα του Μάκη Χάβου, που πλήρωσε συν τις άλλοις τις πολλές απουσίες. Επίσης, το πρόγραμμα που βγάζει είναι άκρως απαιτητικό αυτές τις εβδομάδες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με την ΑΕΚ να παίρνει σειρά σε ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι. Βαθμολογικά είναι αρκετά άνετη πλέον και χρειάζεται μόνο μαθηματικά ίσως χρειαστεί μερικούς πόντους ακόμη.

Νοκ άουτ στην Λαμία ο έμπειρος μεσοεπιθετικός Πίτι, αλλά και ο βασικός γκολκίπερ Σαράνοφ. Πιθανότατα την θέση του θα πάρει ο νεαρός Κατσικάς.

Πιθανή ενδεκάδα Λαμίας (4-2-3-1): Κατσικάς - Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Ασίγκμπα - Μπεχαράνο, Δημούτσος - Ρόμανιτς, Μπερτόλιο, Καραμάνος - Μπαράλες

Bet Info - Λαμία

Με No Goal έληξαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Λαμίας σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

ΑΕΚ

Παρά το μέτριο πρώτο ημίχρονο της ΑΕΚ μέσα στην Ξάνθη, ανέβασε την απόδοση της από το 68' και ύστερα, φτάνοντας στην ανατροπή και τη νίκη με 3-1. Τρίτο σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα για την Ένωση και τέταρτη διαδοχική επιτυχία, μετά το 2-0 επί της Λαμίας στον πρώτο ημιτελικό κυπέλλου, την οποία αντιμετωπίζει και σήμερα για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ κάνει προσπάθεια να ολοκληρώσει την σεζόν όσο το δυνατόν καλύτερα ενόψει του επερχόμενου όπως φαίνεται τελικού στο κύπελλο σε περίπου έναν μήνα, αλλά δεν μπορεί να τερματίσει κάπου ψηλότερα από την τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού στην ΑΕΚ, αυτό του στόπερ Τσιγκρίνσκι, ενώ συμπλήρωσε κάρτες και θα λείψει ο φορ Λιβάγια.

Πιθανή ενδεκάδα ΑΕΚ (4-2-3-1): Μπάρκας - Χουλτ, Οικονόμου, Μπακάκης, Γκάλο - Άλεφ, Γαλανόπουλος - Αλμπάνης, Μάνταλος, Μπογέ - Πόνσε

Bet Info - ΑΕΚ

Από τέσσερις σερί νίκες προέρχεται η ΑΕΚ, έχοντας δεχθεί σε αυτό το διάστημα μόλις ένα τέρμα.