Κύπρος

To πάλεψε στο πρώτο μέρος η Κύπρος, αλλά στην επανάληψη υπέκυψε στην ανωτερότητα των Μαυροβουνίων, χάνοντας με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι του Nations League. Στην επανάληψη, λίγο η είσοδος του Γιόβετιτς, λίγο η κούραση και λίγο η απειρία, έδωσαν στο Μαυροβούνιο μια δίκαιη νίκη. Παρά την ήττα, μπορούν να κρατηθούν και κάποια θετικά, όπως τη θέληση που έδειξαν οι νεαροί που επέλεξε ο Βάλεμ. Η Κύπρος εξάλλου βρίσκεται σε μια «αναδιάρθρωση», μιας και έχουν γίνει αρκετές αλλαγές το τελευταίο διάστημα.

Bet Info - Κύπρος

5/6 over 2.5 προσφάτως.

Αζερμπαϊτζάν

Οδυνηρή ήττα για το Αζερμπαϊτζάν στην πρεμιέρα του Nations League καθώς ηττήθηκε εντός με 2-1 απο το Λουξεμβούργο. Οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός πως έπαιζαν με παίκτη λιγότερο απο το 25ο λεπτό, προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό, όμως είδαν τον αντίπαλο να παίρνει το παιχνίδι στα χέρια του. Με το καλησπέρα στην επανάληψη το έφεραν στα ίσια για την ολική ανατροπή στο 72. Σίγουρα μπορούν καλύτερα οι Αζέροι όμως θα πρέπει να ξεδιπλώσουν καλύτερα το ταλέντο τους στον αγωνιστικό χώρο.