Κροτόνε

Μια χαρά τα πήγε στο πρώτο ημίχρονο της εξόδου στο Ολίμπικο, στην επανάληψη όμως κατέρρευσε με αποτέλεσμα να γνωρίσει βαριά ήττα (5-0) από τη Ρόμα σε μία μάλλον φυσιολογική εξέλιξη. Οι τελευταίες αγωνιστικές λίγη σημασία έχουν για τους Pitagorici που έχουν προ πολλού πάρει τον πικρό δρόμο της επιστροφής στη Serie B, ίσως είναι ζήτημα τιμής να αποφύγουν την τελευταία θέση της τελικής κατάταξης αλλά μέχρι εκεί. Στο γήπεδό της η Κροτόνε τα πηγαίνει κάπως καλύτερα πάντως μέχρι τώρα (4-1-12 με 11/17 over).

Eκτός ο Ρέκα (Α).

Bet Info - Κροτόνε

7 ήττες στα 8 τελευταία εντός έδρας ματς της Κροτόνε.

Ελλάς Βερόνα

Το γκολ του Ντιμάρκο στο 88ο λεπτό την κράτησε ζωντανή στο εντός έδρας παιχνίδι με την Τορίνο καθώς μόλις πριν από τρία λεπτά οι φιλοξενούμενοι είχαν σκοράρει κι έτσι το τελικό 1-1 απέδωσε σε γενικές γραμμές δικαιοσύνη. Εδώ και καιρό οι τζιαλομπλού έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους και αυτό μαρτυρά μία απόλυτα επιτυχημένη σαιζόν ακόμα, ωστόσο θεωρείται πλέον σχεδόν σίγουρο πως η ομάδα της Βερόνας θα πορευτεί την επόμενη χρονιά χωρίς τον επιτυχημένο προπονητή Τζούριτς. Στόχος το καλύτερο δυνατό φώτο φίνις, μοιρασμένες οι επιδόσεις μακριά από το Βενέτο (5-5-7 με 10/17 under).