Κροτόνε

Το πάλεψε για 45 λεπτά στο Μιλάνο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-2 χάρη σε τέρματα των Ζανελάτο και Γκολέμιτς, ωστόσο στην επανάληψη παραδόθηκε στις ορέξεις της Ίντερ με αποτέλεσμα να ηττηθεί με το βαρύ 6-2. Προφανώς και το αποτέλεσμα ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο για τους νεοφώτιστους, οι οποίοι σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής υποχώρησαν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Βέβαια οι Pitagorici εμφανίζονται εμφανώς βελτιωμένοι στα πιο πρόσφατα παιχνίδια τους βρίσκοντας ευκολότερα γκολ, 2-1-4 με 4/7 over o εντός έδρας απολογισμός τους.

Δεν παίζουν οι Τσιγκαρίνι (Μ) και Μπενάλι (Μ).

Bet Info - Κροτόνε

4 over 3.5 στις 6 τελευταίες αγωνιστικές μετράει η Κροτόνε.

Ρόμα

Το παιχνίδι με τη Σαμπντόρια στο Ολίμπικο διεξήχθη υπό πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, οι ποδοσφαιριστές δεν ήταν εύκολο να εκδηλώσουν επίθεση αλλά η Ρόμα βρήκε ένα γκολ με τον σέντερ φορ Τζέκο κι έφτασε στο τέταρτο τρίποντο (1-0) στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Οι τζιαλορόσι είναι προς το παρόν αρκετά σταθεροί, έχουν ξεπεράσει τη γκρίνια και τα αρνητικά αποτελέσματα των πρώτων αγωνιστικών και με εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του Φονσέκα θα δώσουν μάχη για να κατακτήσουν μία θέση στην πρώτη τετράδα του τελικού πίνακα. Χειρότερες πάντως οι επιδόσεις μακριά από την Αιώνια Πόλη (3-1-3 με 6/7 over).

Mιράντε (Τ), Σπινατσόλα (Α), Πέδρο (Ε) είναι εκτός.