Κροτόνε

Kακό το ξεκίνημα της στο στάδιο Αντρέα Μπεντεγκόντι κόντρα στην Ελλάς Βερόνα αφού ήδη στο 25ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά, βελτιώθηκε στην επανάληψη αλλά δεν πέτυχε τίποτα περισσότερο από το να περιορίσει την έκταση της ήττας στο 2-1 με γκολ του Μέσιας. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τους Pitagorici που παραμένουν καθηλωμένοι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ολοένα και αυξάνεται η πίεση προς τον προπονητή Στρόπα και τους παίκτες του αφού η παραμονή αποδεικνύεται πολύ δύσκολη υπόθεση. Πιθανή η επιστροφή του πρώην τεχνικού Νικόλα στον πάγκο των νεοφώτιστων, 2-1-5 με 5/8 over το εντός έδρας ρεκόρ.

Τιμωρημένος ο Ρέκα (Α), τραυματίες οι Μολίνα (Α), Μαρόνε (Α) και Τσιγκαρίνι (Μ).

Bet Info - Κροτόνε

5 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over.

Μπενεβέντο

Όσο κι αν πάλεψε το εντός έδρας παιχνίδι με την Αταλάντα φέρνοντας το σκορ στα ίσα με γκολ του Σάου στο 50', δέχτηκε μεγάλη πίεση στο τελευταίο ημίωρο με αποτέλεσμα να υποστεί βαριά ήττα (1-4) από τους ανώτερους ποιοτικά φιλοξενούμενους. Μέσα στο πρόγραμμα πάντως το συγκεκριμένο αποτέλεσμα αφού είχαν προηγηθεί αρκετές επιτυχίες που έχουν φέρει την ομάδα του Πίπο Ιντσάγκι στα μέσα του βαθμολογικού πίνακα και υπάρχει μεγάλη αισιοδοξία στην πόλη της Καμπανίας πως η ομάδα θα πετύχει το στόχο της παραμονής. Στο +9 από την τελευταία τριάδα, 4-1-3 με 4 under-4 over η πολύ καλή εκτός έδρας συγκομιδή.

Εκτός οι Λετίτσια (Α), Καλντιρόλα (Α), Μοντσίνι (Ε).