Κρύσταλ Πάλας

Τρίτη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, αυτή την φορά με 3-0 στην έδρα της Λέστερ. Δεν κατάφερε να απειλήσει ποτέ στην αναμέτρηση ενώ ένιωσε «προδομένη» για μία ακόμα φορά από τον τερματοφύλακα και την άμυνα της που φέρουν ευθύνη στα δύο από τα τρία γκολ. Η ομάδα του Χότζον φαίνεται να έχει εξασφαλίσει την σωτηρία της στην κατηγορία καθώς βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-40 και 42 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν σταθερά οι σημαντικοί Κέλι (αμυντικός), Σλούρπ (επιθετικός) και Τόμκινς (αμυντικός).

Τσέλσι

Επιστροφή στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα για την Τσέλσι που πήρε τους τρεις βαθμούς, εντός έδρας με 3-0 και αντίπαλο την Γουότφορντ. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε με όμορφο σουτ ο Ζιρού στο 28ο λεπτό ενώ στο 43ο ο Πούλισικ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γουίλιαν. Το δεύτερο μέρος ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Μπάρκλει να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 92ο λεπτό. Σταθερά στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ με ρεκόρ 60-44 και 57 βαθμούς.

Αμφίβολος παραμένει ο ημιβασικός Τομόρι (στόπερ).