Κρύσταλ Πάλας

Σημαντικό βαθμό κατάφερε να πάρει η Κρίσταλ Πάλας, στην έδρα της Γουέστ Χαμ με 2-2. Παρότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ στο 39ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν δις στην ισοφάριση με τον δανεικό από την Τσέλσι Γκάλαγκερ να σκοράρει στο 58ο και 70ο λεπτό. Παραμένει χωρίς νίκη η ομάδα του Βιειρά, αποκτήθηκαν και αναμένεται να βοηθήσουν οι ποιοτικοί Χιούγκς (μέσος) και Έντουαρντ (επιθετικός).

Αμφίβολος ο βασικός Μιλιβόγεβιτς (μέσος), σίγουρα εκτός οι Έζε (μέσος), Φέργκιουσον (αμυντικός) και Ολισέ (μέσος).

Τότεναμ

Απόλυτο νικών τρέχει η Τότεναμ η οποία πλέον βρίσκεται μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος έπαιξε όσο έπρεπε νικώντας με 1-0, εντός έδρας την Γουότφορντ. Σκόραρε ο Σον με μακρινό σουτ στο 42ο λεπτό, από εκεί και έπειτα οι «πετεινοί» έπαιξαν σωστή άμυνα με το σκορ να μένει ως έχει. Έμεινε ελεύθερος ο Οριέρ (μπακ), αποκτήθηκε ο ανερχόμενος Έμερσον (μπακ).

Σε καραντίνα βρίσκονται οι Λο Σέλσο (μέσος), Ρομέρο (αμυντικός) και Σάντσεζ (αμυντικός) καθώς επέστρεψαν από τις υποχρεώσεις που είχαν με την εθνική τους. Δεν υπολογίζεται ο Ντομπελέ (μέσος), αμφίβολοι οι Μπέρχβαιν (μέσος), Σεσενιόν (μέσος), Σον (επιθετικός) και Σκιπ (μέσος).