Κρύσταλ Πάλας

Παρότι έδειξε ταλαιπωρημένη, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, εντός έδρας απέναντι στην Λέστερ με 1-1. Ο Γκουαίτα ήταν καθοριστικός το πρώτο μέρος καθώς απέκρουσε πέναλτι του Ιχεανάτσο στο 19ο λεπτό ενώ στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν πρώτοι το σκορ με τον Ζαχά στο 58ο λεπτό από κοντινή απόσταση. Η ισοφάριση ήρθε στο 83ο λεπτό, πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-29 και 19 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κέιχιλ (αμυντικός) και Κέιλι (αμυντικός) ενώ δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Φέργκιουσον (αμυντικός), Χένεσει (τερματοφύλακας) και Γουίκαμ (επιθετικός).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Ήταν ανταγωνιστική, «προδόθηκε» για ακόμα ένα ματς από τα αμυντικά της κενά η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ η οποία ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι αν και απείλησαν και ανέβασαν τις γραμμές τους δεν μπόρεσαν εν τέλει να βρουν έστω την ισοφάριση. Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα οι «λεπίδες» με ρεκόρ  8-27 και 2 βαθμούς. Στο κλαμπ, βρέθηκαν 18 άτομα θετικά στον Covid-19 δίχως η Σέφιλντ να γνωστοποιήσει ονόματα.

Εκτός οι σημαντικοί Σαρπ (μέσος), Ο'Κόνελ (μέσος), Λούνστραμ (μέσος), Γιακέλκα (αμυντικός) και Μπέργε (μέσος).