Κρύσταλ Πάλας

Γκολ «μαχαιριά» στο τελευταίο λεπτό του αγώνα δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Γουλβς (1-1). Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με αυτογκόλ του Ντεντόκερ στο 48ο λεπτό, ωστόσο δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα δεχόμενοι τέρμα. Στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον βρίσκεται η ομάδα του Ρόι Χότζον με ρεκόρ 4-7 και 8 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Νόριτς

Δεν έπεισαν με την εμφάνιση τους τα «καναρίνια» και δίκαια δέχθηκαν την ήττα με 2-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Πολλά τα αμυντικά κενά για ακόμα μία αγωνιστική από πλευράς Νόριτς, παραμένουν πολλά και τα προβλήματα τραυματισμών στο ρόστερ. Κακό παιχνίδι από τον Πούκι, δεν πήρε καμία επιθετική πρωτοβουλία. Έτσι η ομάδα του Φάρκε βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-14 και 6 βαθμούς.

Νέο πρόβλημα τραυματισμού αυτό του βασικού Κρούλ (τερματοφύλακας), επιστρέφει ο Στέπερμαν (μέσος), συνεχίζουν εκτός οι Άαρονς (μπακ), Ζίμερμαν (μέσος) και Ερνάντες (αμυντικός).