Κρύσταλ Πάλας

Δεν έκανε το ιδανικό ντεμπούτο στον πάγκο της ομάδας ο Βιειρά καθώς είδε την Κρίσταλ Πάλας να δέχεται ήττα με 3-0 στην έδρα της Τσέλσι. Η «αρμάδα» του Γάλλου κόουτς δεν έδειξε ανταγωνιστική σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, κλείστηκε στην άμυνα της με αποτέλεσμα να δεχθεί πολλές φάσεις από όπου προήλθαν και τα τρία τέρματα που καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Εκτός οι σημαντικοί Έζε (μέσος) και Μιλιβόγεβιτς (μέσος) καθώς και οι Φέργκιουσον (αμυντικός) και Ολίσε (μέσος).

Μπρέντφορντ

Σε ένα κατάμεστο στάδιο, η Μπρέντφορντ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην ιστορία της, στη Premier League, απέναντι στην Άρσεναλ με 2-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από το πρώτο λεπτό στην αναμέτρηση με το «μαχαίρι στα δόντια» καταφέρνοντας να ανοίξουν το σκορ με τον Κάνος στο 22ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, συνέχισε να πιέζει χάνοντας ευκαιρίες με τον Νόργκαρντ να διαμορφώνει το τελικό σκορ με κοντινή κεφαλιά στο 73ο λεπτό. Στα μεταγραφικά, η ομάδα του Τόμας Φρανκ ενισχύθηκε κάτω από τα γκολποστ με τον δανεικό Αλβάρο Φερνάντεζ από την Ουέσκα.

Εκτός οι σημαντικοί Γένσεν (μέσος) και Ντασίλβα (μέσος).