Κρύσταλ Πάλας

Κακή εμφάνιση και ήττα με 4-0 δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, στην έδρα της Τσέλσι. Δεν ήταν καθόλου απειλητική σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, πολλά τα αμυντικά κενά με τον Σακό να φέρει μεγάλη ευθύνη ειδικότερα στο πρώτο γκολ. Η ομάδα του Χότζον υπέπεσε σε δύο πέναλτι στα τελευταία λεπτά, δεν φάνηκε η παρουσία του Ζαχά. Ενίσχυση της τελευταίας στιγμής για τους «αετούς» με τους Μπάτλαντ (τερματοφύλακας) και Κλάιν (μπακ) να αναμένεται να βοηθήσουν.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Φέργκιουσον (αμυντικός), Γουίκαμ (επιθετικός) και Χένεσει (τερματοφύλακας). Θα λείψουν οι βασικοί ΜακΚάρθι (μέσος), Κέιχιλ (στόπερ) ενώ αμφίβολοι είναι οι Ζαχά (επιθετικός) και Φαν Άανχολτ (μπακ) και Σλούρπ (μέσος).

Μπράιτον

Δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση απέναντι στην Έβερτον καθώς ηττήθηκε με 4-2. Η Μπράιτον βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε εκμεταλλευόμενη το λάθος του Πίκφορντ στο 41ο λεπτό ωστόσο βρέθηκε ξανά πίσω πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος υπερίσχυσε η ποιότητα των γηπεδούχων με τον Μπισούμα να διαμορφώνει το τελικό σκορ με φοβερό σουτ στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εκτός οι αναπληρωματικοί Αντουάν (επιθετικός), Γιαχανμπάκς (επιθετικός) και Γουάλτον (τερματοφύλακας). Αμφίβολοι οι σημαντικοί Κόνολι (επιθετικός) και Πρόπερ (μέσος). Σταθερά εκτός ο Ιζκιέρδο (επιθετικός).