Κρύσταλ Πάλας

Έμεινε για τρίτο ματς αήττητη η Γουότφορντ που αυτή την φορά πήρε «λευκή» ισοπαλία, στην έδρα της Γουότφορντ. Οι φιλοξενούμενοι έμοιαζαν «χαμένοι» στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα θα έπρεπε να δηλώνουν ικανοποιημένοι για τον έναν βαθμό καθώς δεν παρουσίασαν καθόλου καλό πρόσωπο, έχοντας μηδέν τελικές στην εστία. Η ομάδα του Ρόι Χότζον βρίσκεται σταθερά στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-48 και 22 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Σακό (στόπερ), Σλούρπ (μέσος), Γουάρντ (μπακ) και Βαν Άανχολτ (μπακ). Αμφίβολος ο αναπληρωματικός Μέιερ (μέσος).

Μπράιτον

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Γούλβς, εντός έδρας με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή μόλις σε δύο λεπτά με τα γκολ των Μαουπάι και Πρόπερ. Το τέρμα του Γιότα ωστόσο στο 44ο λεπτό καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα όχι μόνο του ημιχρόνου αλλά και ολόκληρης της αναμέτρησης καθώς στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν κυρίως αμυντικούς προσανατολισμούς. Στην 13η θέση βρίσκεται η «αρμάδα» του Πότερ με ρεκόρ 20-24 και 19 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Στέφενς (μέσος), θα απουσιάσουν οι επίσης μακροχρόνιοι Ιζκιέρδο (μέσος) και Μαρτς (μέσος).