Κρύσταλ Πάλας

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Κρίσταλ Πάλας η οποία ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Λιντς. Δεν είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, δεν μπόρεσε να απειλήσει σχεδόν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ενώ τα λάθη στην άμυνα ήταν τεράστια δίνοντας πολλές φορές την ευκαιρία στον αντίπαλο για να απειλήσει. Η ομάδα του Χότζον δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πλέον οι «αετοί» βρίσκονται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 27-39, έχοντας 29 βαθμούς σε 23 αγωνιστικές.

Αμφίβολος ο ΜακΚάρθι (μέσος), εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Σλούρπ (μέσος), Σακό (αμυντικός), ΜακΚάρθουρ (μέσος), Ζαχά (επιθετικός), Τόμκινς (αμυντικός) και Γουάρντ (αμυντικός) ενώ δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Γουίκαμ (επιθετικός), Φέργκιουσον (αμυντικός) και Χένεσει (τερματοφύλακας).

Μπέρνλι

Πραγματοποίησε αλλαγές στο αρχικό σχήμα και της «κόστισε» καθώς δέχθηκε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Μπόρνμουθ. Στα του πρωταθλήματος, η Μπέρνλι έφερε ισοπαλία στην έδρα της με 1-1 κόντρα στην Μπράιτον. Μπήκε «φουριόζα» στα πρώτα λεπτά δεχόμενη ωστόσο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα. Βρήκε την ισοφάριση σε φάση διαρκείας στο δεύτερο μέρος με τον Γκούντμουνσον ενώ στο 71ο λεπτό λίγο έλειψε να κάνει την ανατροπή με τον Βίντρα να αστοχεί από κοντινή απόσταση. Πλέον η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στη 17η θέση με ρεκόρ 14-29 και 23 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Γούντ (επιθετικός), Μπρέιντι (μέσος) και Τέιλορ (αμυντικός).